"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hakkında

24 Mayıs 1985 tarihinde İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimini İstanbul Anadolu Lisesi’nde bitirdiktan sonra, 2000 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, doktorluk alanındaki eğitimine başladı.

2006 yılında tamamladığı tıp eğitiminin ardından, 2007-2012 yıllarında hanım Hastalıkları ve Doğum İhtisası alanında 18 aylık mecburi hizmeti boyunca İstanbul uygarlık Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulundu.

Uzmanlık bitirme tezi olarak “Yatarak Tedavi Edilen Ektopik Gebelik Olgularının Risk Faktörlerinin Değerlendirilmesi” konusunda çalışma yürüttü. 2011-2013 tarihinde doktorluk yaptığı Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Uzman hekim unvanına sahip oldu.

2 ay Konya Ereğli Devlet Hastanesi’ nde vazife yaptıktan sonra, 2013 senesinde İstanbul’a döndü. Göztepe Medicalpark Hastane Kompleksi’nde Operatör doktor olarak çalışmasının ardından, şu anda İstanbul Atakent’de bulunan Alle sıhhat’ta kendi muayenehanesinde hizmet vermektedir.

İyi derecede İngilizce bilen Erhan Karaalp’in, kadın Hastalıkları ve Doğum alanında yurt içi ve yurt dışı bilimsel dergilerde yayımlanmış araştırma ve yayınları ile bu alanda kitap çevirileri mevcuttur.

Branşıyla ilgili gelişmeleri yakından takip eden Erhan Karaalp’in, Laparoskopik ve Histeroskopik Cerrahi, Urojinekolojik Cerrahi ve Genital güzel duyu Cerrahi; özellikle ilgilenilmiş olduğu konulardır.